Piórnik dla dziecka: 8 akcesoriów, które powinny się w nim znaleźć 

Piórnik to bardzo ciekawy gadżet, który powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego ucznia. To przedmiot, który pozwoli na składowanie wszystkich akcesoriów w jednymi miejscu – przyborów do geometrii, długopisów, ołówków, flamastrów, gumek do ścierania, nożyczek, kleju itp. Wybór wśród piórników jest ogromny.
Z powodzeniem można wybrać się do sklepu stacjonarnego, ale jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup piórnika dla dziecka przez internet.
Można wybierać spośród rozbudowanych piórników, ale także tych nieco mniejszych, aby dziecko nie musiało dźwigać dodatkowego obciążenia w drodze do i ze szkoły. Wiele zależy tutaj od indywidualnych preferencji dziecka. Niektóre z nich lubią duże piórniki, w których znajdą cały zestaw kredek czy flamastrów, inne zaś wolą piórniki mniej obszerne, do których schowają podstawowe przybory szkolne.
Ważny jest również wygląd piórnika. Warto wybrać ten w ulubionym kolorze dziecka czy ze znaną postacią z popularnej bajki.
Podczas zakupów dobrze jest spytać dziecko o zdanie i liczyć się z jego gustem, aby dokonać jak najlepszego wyboru. Jakie akcesoria powinny znaleźć się w szkolnym piórniku?
noś to - blog

Kompletujemy piórnik dla dziecka

Piórnik można skompletować samemu lub wybrać gotowy zestaw. Kompletowanie przyborów może być doskonałą rozrywką dla dziecka i pozwolić na wybranie dokładnie tych elementów, które mu pasują.
  • Długopisy – warto wybierać długopisy dobrej jakości i renomowanych firm. Ich obsługa powinna być bardzo prosta. Najlepiej jest wybierać długopisy o ciemnoniebieskim i czarnym kolorze. Długopis powinien być przede wszystkim wygodny, aby dziecko mogło wszystko zapisywać przy jego użyciu. W piórniku ucznia powinny znaleźć się co najmniej dwa albo 3 długopisy, żeby można je było wykorzystać, gdy podstawowy przestanie pisać lub pomóc koledze, który zapomniał o swoim.
  • Ołówki – ołówek to równie ważny element, który przyda się na zajęciach z rysunku, techniki czy podczas rysowania figur matematycznych. Ołówek powinien być zawsze zatemperowany. Zamiast tradycyjnych ołówków można wybrać jeszcze te, które wyglądają jak długopisy i mają specjalne cienkie wkłady. To dobre rozwiązanie, aby rysunki wyglądały bardzo estetycznie. Warto wyposażyć dziecko w 2-3 ołówki. Do rysowania figur na matematyce czy pisania można wybrać ołówek z twardym wkładem, z kolei podczas rysowania i cieniowania lepiej sprawdzą się miękkie ołówki.
  • Gumka – gumka przyda się do wymazywania rzeczy narysowanych lub napisanych ołówkiem. Warto postawić na gumkę dobrej jakości, która nie będzie pozostawiała po sobie śladów i nie wybrudzi zeszytów czy podręczników.
  • Zakreślacze – podczas robienia notatek dobrze jest mieć pod ręką kolorowe zakreślacze. Zachęcające kolory będą wskazywały dziecku najważniejsze informacje i być może sprawią, że nauka będzie dla niego znacznie ciekawsza. W piórniku mogą znajdować się zakreślacze w 3-4 kolorach np. żółtym, niebieskim, zielonym i czerwonym.
  • Kolorowe długopisy – zamiast zakreślaczy w piórniku dziecka mogą znaleźć się kolorowe długopisy. Całe zestawy długopisów obejmują pokaźną gamę kolorów, na co dzień i do szkoły dziecko może nosić kilka z nich zaś resztę można spokojnie pozostawić w domu.
  • Linijka – ten podstawowy element również powinien mieć swoje miejsce w piórniku, chociażby w mniejszej wersji. Dzięki linijce można podkreślać tematy lekcji czy wygodnie narysować figury geometryczne. Dzięki linijce można też równo przerwać kartkę papieru.
  • Taśma klejąca – taśma klejąca może się przydać na wypadek różnych sytuacji. Dobrze, aby dziecko miało ją zawsze pod ręką.
  • Przyrządy do lekcji matematyki – nauczyciel zawsze powie, jeśli na kolejnych zajęciach będą potrzebne przyrządy takie jak ekierka, kątomierz, cyrkiel, długa linijka itp. Warto zadbać o ich obecność w piórniku, aby dziecko czuło się komfortowo na zajęciach czy nie dostało minusa za brak odpowiedniego wyposażenia.

Gotowy piórnik z wyposażeniem

Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup piórnika z gotowym wyposażeniem. Kupując tego typu piórnik zawsze można zajrzeć do środka lub przeczytać listę ze spisanymi wszystkimi elementami. W pełni wyposażonym piórniku wszystkie elementy będą ze sobą idealnie współgrały, ponadto w piórniku będzie znajdowała się niezbędna ilość miejsca i odpowiedniej wielkości gumeczki, w których można umieścić poszczególne przedmioty. Często koszt gotowego piórnika może być o wiele niższy niż kompletowanie wyposażenia oddzielnie i osobno kupienie piórnika.

Każdy piórnik bez względu na to czy ma już wyposażenie czy też nie powinien mieć mocne suwaki, które zapobiegną jego otwarciu i pogubieniu przyborów. Warto postawić na piórniki z podwójnym zamkiem, który będzie działał w razie awarii jednego z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[]