Torba sportowa dla dziecka: jaką wybrać?

torba sportowa dla dziecka

Torba sportowa dla dziecka na basen i zajęcia sportowe. Jaką wybrać? Jak ją sprytnie spakować? Pomóż dziecku spełnić swoje sportowe marzenia. Sport to jedna z dziedzin, która pozwala na rozwój zarówno fizyczny jak i umysłowy. Regularny trening pozwala nabrać sprawności i stawać się coraz lepszym w wybranej dyscyplinie.

Regularność i upór kształtują zaś charakter sportowca, który może pomóc także w codziennym życiu.

Wielu rodziców namawia swoje dzieci do rozpoczęcia treningów sportowych z uwagi na ich zdrowie, kształtowanie poprawnej sylwetki, nawiązanie nowych znajomości, poszerzanie zainteresowań itp.

Sport może mieć znaczący wpływ na życie i rozwój młodego człowieka.

Do treningu warto przygotować się w odpowiedni sposób. Warto odpowiednio wyposażyć torbę sportową, w której dziecko znajdzie wszystkie niezbędne akcesoria. Wyposażenie torby będzie różniło się w zależności od dyscypliny, jednak pewne elementy powinny być w niej stałe.

Warto, aby w torbie na trening znalazły się odpowiednie obuwie, strój sportowy, bidon na wodę, pojemnik na kanapki.

Torba sportowa dla dziecka: sprytne patenty w pakowaniu

Pakując torbę dla dziecka warto odpowiednio rozłożyć ciężar, aby nie obciążyć jednej strony pleców. Po jednej stronie można więc ułożyć buty, po drugiej strój sportowy i ręcznik. Wszystkie przedmioty powinny być zapakowane w oddzielne torebki, aby zachować czystość we wnętrzu sportowej torby. Dostępne są specjalne pokrowce na buty, dzięki czemu obuwie będzie oddychało i szybko się nie zniszczy. Warto zapakować do torby sportowej chusteczki higieniczne, plaster, mokre chusteczki, które zawsze mogą się przydać.

Do bocznych kieszeni można włożyć np. bidon na wodę z jednej strony i pojemnik z kanapkami po drugiej. Na samo dno torby najlepiej jest zapakować przedmioty największe i najcięższe, a wyżej ułożyć te lżejsze. Należy również sprawdzać, co nosi dziecko w sportowej torbie, aby za bardzo się nie przeciążać.

Do spakowania drobnych przedmiotów warto wykorzystać dodatkowe kosmetyczki czy woreczki, aby dziecko mogło szybko je znaleźć.

Co spakować do torby sportowej na basen?

Basen to jedna z aktywności chętnie wybieranych przez dzieci i dorosłych. Pływanie doskonale poprawia koordynację, działa odprężająco i pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów. Na basen zabierane są także maluszki, które czują się w wodzie doskonale. A co powinno znaleźć się w torbie dziecka uczęszczającego na basen?

 • klapki – to obowiązkowe wyposażenie nie tylko ze względu na wygodę i bezpieczeństwo, ale także higienę. Woda w większości basenów jest chlorowana, jednak w wyniku kąpieli może dojść do zarażenia się np. grzybicą. Warto więc poinstruować dziecko, aby we wszystkich wymaganych miejscach zakładało klapki. Gumowe klapki pozwolą także uniknąć poślizgu, o który nie jest trudno na mokrych powierzchniach.
 • strój kąpielowy – bez tego elementu dziecko nie będzie mogło skorzystać z kąpieliska. Wygodnie jest założyć strój od razu na siebie w domu, aby szybko móc się później przebrać. Najwygodniejszy dla dziewczynek będzie strój jednoczęściowy, który nie ześlizgnie się podczas pływania czy zabawy z innymi dziećmi. Chłopcy mogą nosić same kąpielówki.
 • czepek – to kolejny obowiązkowy element wyposażenia. Najlepiej jest spakować dziecku co najmniej dwa czepki na basen, aby w razie zagubienia jednego, nadal mogło skorzystać z basenu. Dostępne są czepki gumowe i materiałowe. Pierwsze z nich ograniczają zmoczenie włosów i są idealne dla dziewczynek z długimi włosami, z kolei materiałowe sprawdzą się w przypadku krótkich i średnich włosów.
 • ręcznik – warto wyposażyć dziecko w dość obszerny i szybkoschnący ręcznik, który pozwoli mu na dokładne wysuszenie się, szczególnie kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury. Dziewczynki mogą mieć dodatkowo mały ręcznik aby owinąć nim głowę.
 • okulary do pływania – to gadżet, który sprawdzi się w przypadku intensywnego treningu. Woda w basenie nie powinna podrażniać oczu, jednak znacznie wygodniej jest pływać w okularach.
 • suszarkę – na basenach są dostępne suszarki, jednak zwykle mają małą moc. Po chlorowanej wodzie najlepiej jest umyć włosy i dokładnie je wysuszyć. Można włożyć do torby dziecka małą, składaną suszarkę o dużej mocy.
 • szczotkę – suche włosy warto rozczesać, aby uniknąć ich splątania, szczególnie w przypadku dziewczynek, które mają gęste i długie włosy.
 • suchą bieliznę na zmianę – bardzo ważne jest aby zapakować dziecku suchą bieliznę na zmianę, aby czuło się komfortowo.
 • rękawki do pływania – młodzi adepci basenu mogą wyposażyć się w dodatkowe rękawki, aby czuli się bardziej bezpieczne na basenie.
 • torba na mokre rzeczy – torba na mokre rzeczy pozwoli oddzielić je od suchych i zabezpieczyć torbę sportową przez zniszczeniem pod wpływem wody.
 • woda do picia – po pływaniu dziecko może być bardzo spragnione, dlatego warto zapakować mu butelkę wody do picia.
 • żel i szampon pod prysznic – po wizycie na basenie dziecko powinno się dokładnie umyć z chloru, dlatego należy włożyć mu do torby delikatny żel i szampon pod prysznic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[]